NEWS

Toptan sal

Jun 27, 2019

Toptan sal

Toptan sal sektöründe yaşanan gözle görülür değişimler ve gelişimler. Bilindiği üzere toptan sal, epey eski, eski olduğu kadar da köklü bir iş kolu. Bir sali toptan alıp yani ucuza edinip yine ucuza satma prensibine dayalı ekonomik işletmeye toptan sal denmektedir. Ticaret sahasının ana kuralının hala geçerliliğini koruması sebebiyle toptan sal da kendisini geliştirerek ve çağa uydurarak ilerlemekte.


Nedir o kural? Bir ürünün teki 10 lirayken, 5 tanesi 50 lira değil 40 lira edebilmektedir. Toptan sal, keskin matematiksel hesaplara dayanmaz hatta bir bakıma diyebiliriz ki matematik hesaplarının ters yüz edilmiş halidir. Çünkü mantıken bir ürün 10 liraysa, 5 ürünün 50 lira olması gerekir. Ancak bu sadece kağıt üstündedir. Zira ticaret ana hedef satmak, elindekini mümkün olduğunca hızla elden çıkarmaktır.


Elden çıkarmak bu kadar önemlidir çünkü bir ürün toptan halde ne kadar hızlı satılırsa yeniden üretim ve satış ihtimali doğar. Böylece kapital ekonominin durmaksızın üretime ve tüketime dayalı çarkları kaldığı yerden dönmeye başlar. Toptan sal karnı doyar, toptan salcilardan alışveriş yapan şirketler ve bireyler de çeşitli avantajlı fiyatlardan yararlanarak pazarın içinde hem söz sahibi hem de mutluluk sahibi olurlar.


Daha fazlası için: www.hijabscompany.com